Prečo liečiteľstvo (ne)funguje

Autor: Roland Habara | 21.12.2012 o 14:02 | Karma článku: 10,66 | Prečítané:  2643x

Kedysi som túžil stať sa liečiteľom. Ani neviem, kde sa tá túžba pomáhať, liečiť a uzdravovať vzala, ale sprevádzala ma dlhé roky. Predstavoval som si, aké musí byť úžasné položiť na človeka ruky, sňať z jeho tela chorobu, nech je akákoľvek a pozerať sa, ako sa v očiach, v ktorých už dávno vyhasol záujem o život, opäť zažínajú iskierky túžby vychutnávať si ho opäť naplno.

 

Ako sa hovorí ... daj si pozor na to, čo si želáš, lebo tvoje želanie sa ti môže splniť J

Stalo sa. Jedného dňa som rukami začal cítiť to, čo som predtým nikdy necítil. Popisujem to ľuďom ako slabé pruženie, ktoré vzniká pri stláčaní balóna. Posúvate otvorenú dlaň smerom k telu a zacítite jemný odpor, ako keby ruka narazila na neviditeľnú bariéru vo vzdialenosti asi 10-15 cm. V tejto vzdialenosti je to najintenzívnejšie, ale zistil som, že aj keď pohnem rukami len tak vo vzduchu, cítim aj tam ten dobre známy pocit. Čo ma privádza k myšlienke, že toto všetko, v čom žijeme, je iba jedna veľká hustá polievka a ľudia v nej plávajú ako malé cestoviny. Sme tou polievkou navzájom prepojení a malá zmena akejkoľvek časti má vplyv na jej zvyšok.

Tento gurmánsky zázrak volám Univerzum. Alebo Boh. Podľa toho, či je párny alebo nepárny deň, čiže podľa toho, či som aktuálne ateista alebo veriaci. Konieckoncov, názov nie je dôležitý, je to len meno pre niečo, čo JE a podľa mňa sa o žiadne mená nestará. Ktovie, či sa vôbec stará o niečo, aj tu sa už dostávam k presvedčeniu, že systém jednoducho funguje, bez ohľadu na to, či sa to niekomu páči alebo nie a riadi sa zákonmi, ktoré majú pramálo spoločné s toľko ospevovanou láskou, ale zato oveľa viac spoločného s fyzikálnymi zákonmi, najmä s tým, ktorý pojednáva o zachovaní energie a postuluje, podobne ako prvé prikázanie tie ostatné, zvyšné zákony. A pokojne ich môže byť aj deväť.

A tu je kameň úrazu. Nikto nevie, aké zákony a ako presne fungujú. Len si domýšľame na základe pozorovaného, či odskúšaného. Postulujeme z odhadov a navyše do hojného počtu neznámych pridávame ďalšie premenné odzrkadľujúce náš aktuálny stupeň poznania a vedomia.

A vedomie je ďalší kameň úrazu. Pretože liečenie, a je jedno, či ho nazvete reiki, reconnection, božská láska alebo univerzálna energia, sa deje nezávisle na vedomí sprostredkovateľa. Skrátka a dobre, nie je riadené jeho racionálnym mozgom, ale prebieha na úplne inej úrovni. A to tam, kam my nevidíme. Pri liečení sa deje to, čo sa má diať. Občas klient cíti aj liečiteľ cíti. Niekedy cíti iba jeden z nich, alebo ani jeden. Napriek tomu, k liečeniu dochádza neustále.

A to je ďalší kameň úrazu. My sa totižto všetci liečime navzájom. V zásade je jedno, či je to len rozhovorom, dotykom alebo sprostredkovaním univerzálnej energie. Pretože liečenie=prenos energie. Áno formy sa líšia, takisto intenzita a pocity, ktoré pri tom človek zažíva. Iná je intenzita pocitov pri rozhovore a iná pri prenose energie z rúk na liečeného.

O tom, čo sa deje pri liečení rukami, nerozhoduje liečiteľ. Ten je iba nástrojom vôle univerza. Univerzum podľa aktuálnej potreby riadi tok a intenzitu energie a preto sú výsledky také rozporuplné. Pretože do hry vstupuje množstvo faktorov. Stupeň, na ktorom je liečený .. stupeň, na ktorom je liečiteľ .. ich vzájomná kompatibilita...životné etapy, v ktorých sa obaja nachádzajú ... ďalšie cesty, ktoré ich čakajú ... atď. Niekedy sa štyrikrát nedeje „nič“ a piatykrát k liečeniu dôjde. Niekedy stačí iba raz a inokedy treba aj trikrát. Niekedy nepomôže nič, lebo nie je človeku súdené buď dostať pomoc vôbec, alebo dostať ju od liečiteľa, ale povedzme od chirurga.

Prv, ako navštívite liečiteľa, mali by ste si byť vedomí toho, že sa udeje iba to, čo sa v danej chvíli udiať má, teda to, čo je v danej chvíli pre Vás a liečiteľa nevyhnutné.

A tu je ďalší kameň úrazu. Nevyhnutnosť. Nemôže napríklad dôjsť k liečeniu u človeka, ktorý ešte nepochopil svoju lekciu. Alebo nedôjde k liečeniu u človeka, ktorému je súdené, že tú pomoc má dostať v nemocnici na chirurgii. Pretože nežijeme oddelene, sme navzájom prepojení a univerzálne vedomie nás ťahá po cestách, po ktorých potrebuje/me.

Okolo liečiteľstva je more ezoterického a pseudovedeckého balastu. Dočítate sa napríklad, že na to, aby človek mohol byť liečiteľom, musí byť čistejší ako po praní v istom chronický známom pracom prášku. Alebo, že pred liečením sa treba naladiť, či meditovať. Alebo čistiť si ruky nad plameňom sviečky. Nuž, je to prísne individuálne. Liečil som už aj plný hnevu, s rukami čiernymi od zeme, unavený ako kôň, či v priebehu sekundy, keď som nestačil ani pomyslieť na „prosímťabožepomôžtomutočloveku“ a už sa to „zhora“ lialo ako z veľkej krhly. Inokedy, plný síl a odhodlania, evidentne k ničomu nedošlo. Evidentne zrejme nie, ale ktovie čo sa dialo vo sférach, kam nevidímJ

Moja cesta k liečiteľstvu bola tŕnistá a bolestivá, ale nie je to pravidlom. Mne ovšem dala veľkú dávku pokory a najmä empatie, pretože snáď nie je trauma, pocit, či bolesť, intenzita, ktorú by som nezažil. A tak, keď mi ľudia hovoria svoje príbehy a opisujú problémy, vidím v každom z nich kúsok svojho životného príbehu. Pretože tak to zrejme je – všetci sme Jedno a to Jedno má 7 miliárd faziet.

Liečiteľ je človek ako každý iný. Ani lepší ani horší, len si jeho duša v tomto živote obliekla liečiteľský háv a preciťuje, aké to vlastne je, aké pocity to prináša.

Ja Vám prajem, aby ste svoj život prežívali naplno a intenzívne, každú jeho sekundu a videli v každom okamihu svoju šancu na transformáciu z temnoty nepochopenia do svetla uvedomenia. Nezamýšľajte sa príliš nad tým, ako veci fungujú, skúste sa zamerať na prítomný okamih a preciťovať jeho dokonalosť s maximálnou možnou intenzitou. Nech Vám k tomu dopomáha entita, ktorá túto verziu reality riadi J

Prajem pokojné a láskyplné sviatky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?