Ako nájsť toho pravého

Autor: Roland Habara | 26.9.2014 o 8:00 | Karma článku: 8,61 | Prečítané:  1723x

V poslednej dobe sa pomaly denne stretávam v rôznych obmenách s rovnakou požiadavkou pochádzajúcou v drvivej väčšine od nežnejšej časti populácie. Každá túži nájsť toho pravého. Podľa vyjadrení dotknutých som zostavil približný profil páchateľa. Áno, páchateľa, pretože niektoré vyjadrenia poukazujú na to, že zrejme ide o dosť hľadanú osobu a súdiac podľa požiadaviek, je to jeden a ten istý muž.

Takže hľadaný je obvykle:

  • vysoký tak akurát (toto variuje podľa aktuálnych preferencií žiadateľky od nižšieho vzrastu „aby sa ku mne hodil“, až po slovenského junáka s výškou v hornej časti spektra „aby ma ochránil“)
  • mužný a zároveň chlapčenský, asi ako Robert Redford v najlepších rokoch
  • SLOBODNÝ!!! – túto požiadavku majú obvykle ženy v strednom veku, súc poučené „vzťahmi“ so zadanými mužmi, vzťahmi založenými na veľmi špecifickej platforme, ktorej nestabilita je priamo úmerná rýchlo klesajúcemu libidu mužskej polovice vzťahu
  • finančne zabezpečený – „veď si predsa nezavesím na krk ďalšieho, už x-tého v poradí, darmožráča“ (tu je otázkou, prečo si niekto vôbec darmožráča na krk vešia a prečo, keď to po týždni zistí, toho darmožráča okamžite nevykopne najprv z bytu a potom zo života, prípadne z oboch naraz)
  • vysporiadaný s predchádzajúcim životom a to nielen vlastným, ale aj so životmi všetkých ľudí, ktorých počas svojej cca 40 ročnej existencie stretol – tu sa natíska otázka na príčetnosť žiadateľky, pretože neexistuje ľudský tvor, ktorý by mal všetko v živote v poriadku, nakoľko za 40 rokov existencie narobí každý volovín viac než dosť a potom mu zhruba rovnaký čas trvá tie voloviny doriešiť
  • nezávislý, ale nie príliš („ no vieš, musí to byť silný nezávislý chlap, ale mal by ma poslúchať“ – podľa posledných správ z Inštitútu pre výskum antagonizmov, grantovú úlohu s touto témou okamžite odmietli s výhradou voči nezmyselnosti

A takto by sa dalo pokračovať ešte hodnú chvíľu.

Milé dámy, otvorím Vám oči – žiadny „pravý“ neexistuje. Nie v tom zmysle slova, pod akým si ho predstavujete. Neexistuje na svete iný ľudský tvor, ktorý k vám zapadne ako kúsok puzzle a nebudete s ním musieť aspoň príležitostne riešiť nejaké to malé  nedorozumenie v podobe spodnej bielizne večne pohodenej na zemi alebo požiadavku na zvýšenie alimentov od jeho bývalej.

Žena, ktorá čaká na pána pravého sa obvykle dočká sklamania a ako na potvoru jej život bude do cesty posielať pravý opak jej snov - mužov neschopných postarať sa o seba, ženatých, so závislosťami alebo s potenciálnou svokrou, ktorá je stelesnením samotného Belzebuba a je dokonca schopná prísť na neohlásenú návštevu a nespokojne zdvihnúť obočie, keď nedostane obed o troch chodoch alebo prejde prstom po vrchu dverí a nájde tam dve molekuly prachu.

Ak očakávate, že vás partner urobí šťastnými, poukazuje to na fakt, že Vaša duša cíti nedostatok tam, kde by malo byť naplnenie, radosť a spokojnosť s vlastnou osobou, životom, ktorý aktuálne vedie a presvedčenie, že všetko je tak, ako má byť.

Pretože ak je niekde prázdne miesto, život Vám naň veľmi rád našije záplatu. A to obvykle pekne hrubú.

Ako sa teda dostať k vysnenému partnerovi?

Postupne. Občas to znamená namočiť si ňufák do nie príliš čistej vody a je to dôležité najmä preto, aby ste o sebe pochopili tých ix vecí, ktorá vás nútia vôbec niekoho hľadať. Každý potenciálny partner, ktorý má podľa vás nejaký hendikep, vám ukazuje, kde vo svojom živote máte mantinely, čoho sa zanovito držíte a čomu slepo veríte. (Jedna moja bývalá kolegyňa to klasifikovala úplne nádherne „vieš, prešla som si po rozvode všelikým ...asi preto, aby som vedela, čo v živote NECHCEM“. A to mi prosím pekne napísala žena, pre ktorú bol kedysi problém objať iného muža, aj keď bol jej dlhoročný priateľ)

To, čomu sa najviac bránime, to má pre nás veľký význam – ukazuje na bloky, ktoré môžu byť určujúce pre náš život a ovládajú nás tak nebadane, že o tom nemáme najmenší pojem.

Muži sú v nielen v tomto zhruba ako žraloky – „vidím to=chcem to zjesť“. (Pod slovíčkom zjesť si môžete predstaviť ďalších asi 10 slovies). Výkonovo a cieľovo orientovaná psychika je dobrá v zabezpečovaní všetkých potrieb a kladie minimálne nároky na otázky „prečo, načo, začo“ prípadne „na čo asi teraz myslí“.

Pretože milé dámy, cesta do zakliateho zámku je zatarasená tŕňami a kto ostane pred nimi stáť, nikdy nevylezie do najvyššej veže (mimochodom falický symbolJ) a nedosiahne cieľ (bozk, ako citový symbol). Symbolika rozprávok je hodná ďalšieho preskúmania a našli by ste v nich toľko materiálu na rozmýšľanie, ako v kvalitnom dámskom časopise.

Cesta cez tŕnie je náročná a býva sprevádzaná škrabancami, niektoré sa zahoja úplne, po iných ostanú stopy aj po zvyšok života. Lenže cesta je to, čo vás zbaví zbytočných vecí – plášťa, tuniky, torby, meča ... a ostane len to, čo mal pôvodne Boh na mysli, keď vás konštruoval – dokonalá čistota.

A k tej najlepšie pasuje iná čistota ... Pochopili?

Nebojte sa vzťahov. Ani „vzťahov“. Pomôžu vám odhaliť svoju pravú podstatu a prevedú vás tŕním až na vrchol veže. Ak máte potreby, pokojne si ich plňte. Neobzerajte sa príliš na to, čo je podľa iných ľudí, či spoločenských konvencií, správne.

Verte sebe a svojim pocitom.

Držím palce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?