Kniha Secret ... ono to (ne)funguje!

Autor: Roland Habara | 2.10.2014 o 8:00 | Karma článku: 9,54 | Prečítané:  2565x

Ležal som si tak pred tromi rokmi na gauči a progresívne potichúčky tlstol. Keď sa na chvíľu odmlčal celý byt, mohol som takmer počuť, ako mi pribúdajú tukové bunky, ako sa množia a zabezpečujú mi čoraz kvalitnejšiu pneumatiku, odhadom tak na strednú triedu nákladných vozidiel. Čo by som to však bol za chlapa, keby som s tým nedokázal niečo urobiť. A keďže som naozaj chlap, tak hľadám predovšetkým spôsoby, ktoré si vyžadujú minimum námahy a majú fantastické výsledky, najlepšie bez toho, aby som pohol prstom.

Tak som si spomenul na knihu Secret. Ak ste ju ešte nečítali, je to jedna z tých kníh, ktorá vám zaručene:

  • Zmení život a to zásadne a naveky vekov, lebo ju napísala cudzinka a to je záruka kvality a stopercentnej pravdy
  • Transformuje pohľad na svet ako taký, lebo je už aj vedecky dokázané, že žijeme v matrixe, čo sa pozná najmä podľa toho, ako TO pred nami vlády taja
  • Zlepší trávenie a predovšetkým vylučovanie, pretože sa v okamihu prestanete báť a strach, ako je v ezoterických kruhoch všeobecne známe, je jeden z najväčších blokátorov všeobecne a colon descendens zvlášť

Tak reku nebudem horší ako ostatní a s vierou sebe vlastnou som si začal vizualizovať telo, ktoré by som chcel. Vyhnem sa detailom, ale pre hrubú predstavu, bolo to niečo medzi mladým Arnoldom a, keďže už k mladému Arnoldovi mám ďalej, ako k závratnou rýchlosťou blížiacemu sa dôchodku, Belmondom v najlepších rokoch, keď ešte denne robil toľko klikov, ako priemerný ajťák s myšou za týždeň.

Aby som celý proces podporil a dodal mu na serióznosti a autentickosti, sprevádzal som ho starostlivo pripravenou mantrou, ktorá nedostala Pulitzera len preto, že som ju neprihlásil do súťaže. Takže predstavte si prerasteného tuleňa, ako leží rozložený na troch hektároch gauča, pohľad upretý niekam do iného rozmeru (myslím, že aj toto je veľmi dôležité, pretože každý rituál by mal byť zložený z adekvátnych ingrediencií, inak nefunguje, takže napríklad ak sa chystáte robiť temné praktiky na suseda, nezaobíde sa to bez čierneho kohúta a nejakého toho oltárika), mrmlajúceho si mantru „Tukové bunky môjho brucha sa premieňajú na svalové bunky mojich pŕs“. Prisahám pri posvätnom kameni al-Hajar al-Aswad, pôvodne bielom, ktorý sčernel dotykmi hriešnikov, že si to nevymýšľam a priebeh je úplne pravdivý.

A predstavte si, fungovalo to!

Akurát nie tak rýchlo a bez námahy, ako som si myslel.

Dnes, po 2,5 roku mám postavu, s ktorou som absolútne spokojný (teda ja som bol aj s tou pôvodnou a aj tými, čo jej predchádzali, pretože som jednoducho notoricky spokojný so svojím telom, zrejme je to nejaká sociálna porucha, ako tak pozerám po ľuďoch okolo seba, ktorí majú napríklad militantný vzťah k vlastnému obočiu) a naozaj to nechcelo nič viac iba ...

A teraz mi to došlo. Ono to naozaj chcelo trochu viac, ako len ležať a vizualizovať a myslieť pozitívne a programovať si podvedomie nejakou jednoduchou afirmáciou, sťa z pera kreatívca, ktorý za 100€ predá aj vlastnú mať. Vlastnému otcovi.

Dôvodom, prečo Secret funguje, nie je totižto fakt, že myšlienka je tvorivá a zhmotní SA, ale človek, ktorý JU ZHMOTNÍ. V mojom prípade to znamenalo vstať z gauča a 2,5 roka makať vo fitku a dohnať to, čo som mal robiť minimálne 20 rokov.

Postupne som si do života pritiahol ďalšie veci, napríklad perfektnú prácu, ktorá ma baví a jednu nedeľu dokonca aj slivkový koláč s drobenkou, celé zhmotnenie trvalo asi len 2 hodiny, takže to radím medzi TOP3 zhmotnenia, čo sa týka efektivity a čo sa týka estetického a chuťového zážitku, dokonca TOP2, hneď za kávu z nášho pressovaru, tú si dokážem pritiahnuť do života, presnejšie na stôl, už za 47 sekúnd a keď mám horší deň a pletú sa mi ruky, tak je to niečo cez minútu.

Ak si chcete zhmotniť svoje túžby, myšlienky alebo povedzme pizzu na večeru, tak by bolo dobré začať myšlienkou, pokračovať vytvorením pozitívnych pocitov a zavŕšiť to nejakým fyzickým konaním, napríklad vytočením telefónu donáškovej služby (to v prípade, že ste človek, hľadajúci cestu minimálneho odporu), alebo prípravou cesta a surovín a pečením (to v prípade, že ste už v druhom leveli a uvedomujete si, že tá cesta nemusí byť zrovna bez odporu a pritom môže byť nádherným relaxom).

Pretože vážení, obvykle sa zabúda na to najdôležitejšie a tým je konanie. Žiadna myšlienka, či už veľká alebo malá nedošla realizácie SAMA, vždy sa musel nájsť niekto, kto ju realizoval. Či už sa mu to páčilo alebo nie. Každý jeden človek, ktorý sa podľa tajomstva riadi, nakoniec zistí, že sa mu zhmotnilo to, o čom sníval a to presne v takom objeme, koľko energie do realizácie vložil.

Aj tu platí zákon zachovania energie, resp. biblické „Akou mierou meriate, takou bude namerané Vám“.

Amen.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?