Muži chcú len to jedno ... zabaviť sa

Autor: Roland Habara | 7.10.2014 o 8:00 | Karma článku: 11,86 | Prečítané:  6584x

Touto vetou ma nedávno ráno v škôlke priklincovala k realite jedna moja známa. Začalo to ako nevinný rozhovor, také to  „ahoj, ako sa máš, čo nového“ a o zhruba 4 vety neskôr prišlo hlboké a generálne hodnotenie mužskej polovice homo sapiens, ktorá podľa mienky opačnej časti populácie, údajne rozmýšľa iba gonádami a to zrejme neustále, a v čase keď nerozmýšľa, používa výhradne preoptickú časť hypothalamu zodpovednú za mužské sexuálne chovanie.

Zjednodušene povedané, každý chlap myslí len na TO, pričom pod týmto zlovestne sa tváriacim zámenom sa, eufemisticky povedané, skrýva „zábava“.

Tak som sa trochu zamyslel. Naozaj sme na tom až tak zle, že nás ženy vidia, ako tvory, ktoré majú jediný zmysel života? Strelím hneď tak od boku – bolo by to pekné plytvanie materiálom a energiou a to mi k Veľkému dizajnérovi sedí rovnako ako oštep z gumových medvedíkov. Stvoriť muža a obmedziť jeho život na bohapusté .. TO, zabávanie sa, to mi príde minialne pritiahnuté za vlasy.

Z kolektívneho nevedomia ľudstva vyvierajú archetypálne obrazy ako sírové  bublinky z kvalitného islandského jazera. Predstava muža ako dobyvateľa, uzurpátora, sexuálneho maniaka, macha a pod. však dokonale zodpovedá obrazu, kvalitne kŕmeného reklamou, filmami a ďalšími zbraňami hromadného ničenia vlastnej duše.

Jednoducho, nielen muži samých seba, ale aj ženy mužov, vnímajú takto zjednodušene – ako biologické mašiny prahnúce po rozkoši. Bolo by jednoduché povedať, oukej, veď muži robia len to, na čo ich spoločnosť nadprahovo aj podprahovo nominuje, robia to, čo sa od nich očakáva, správajú sa podľa škatuľky, do ktorej sa dostali spoločnou snahou celej civilizácie.

Nie, nejdem sa štylizovať do úlohy advocatus diaboli.

Nemyslím si, že muži sú zlí. A že im ide iba o TO.

Nie každý chlap vytvorí Sixtínsku kaplnku alebo Malú nočnú hudbu. Nádhera, vložená do malieb a hudby, však poukazuje na to, že mužská duša je tiež citlivá, jemná a schopná napríklad prehovoriť aj prostredníctvom drsnej mozoľnatej ruky, povedzme pohladením po vlasoch, a to najmä vtedy, ak to nedokáže urobiť ústnym prejavom, pretože jej povedzme nebolo nadelené nadanie jemného umenia rečníckeho.

Muži seba vyjadrujú aj cez telesno a nevidia na tom nič cudzie, zlé alebo zatratenia hodné. V tom sa moja známa hlboko mýli. Telesný akt je predovšetkým tancom dvoch energií, mužskej a ženskej, ktorej vyvrcholením je spojenie s bohom a muži ho zrejme vnímajú inak ako ženy. Možno ako prostriedok, na rozdiel od žien, ktoré v ňom vidia skôr cieľ.

A tu sa zásadne oba svety míňajú, preto toľko nedorozumení.

Kým nad nami zlomíte palicu, mali by ste vedieť, že vieme byť rovnako nežní/milí/láskyplní/dojatí/odovzdaní/zamilovaní/blázniví/tichí/pokojní/pokorní/pasívni/materskí ako vy, len o tom menej hovoríme (rovnako ako vy menej hovoríte o TOM :) )

Prizma, cez ktorú nás vidíte, do istej miery predznamenáva naše chovanie. Žena, ktorá v mužoch vidí iba tvory, prahnúce po TOM ..po zábave, sa dočká práve takých tvorov. Ako máš nastavené filtre, tak vidíš...

Naproti tomu žena, ktorá v mužovi vidí seba, nájde v ňom nehu, radosť, dôveru a jemnú intimitu. Nájde muža, pre ktorého je radosťou starať sa o takú ženu, ženu plnú lásky k stvoreniu, k životu ako takému. Takáto žena dáva mužovi podprahový signál, že tak, ako sa chová k ostatným, sa bude chovať aj k nemu – s láskou, úctou a rešpektom. Navyše ho utvrdzuje v tom, že rovnakým chovaním poctí aj ich spoločné potomstvo.

Ak chcete mať doma muža, ktorý vás zbožňuje, vytvorte mu na to priestor.

A spoločne ho zaplníte smiechom, láskou a TO .. to bude pre vás krásnou cestou a nie prostriedkom ovládania ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?