Niekoľko rád, ako prísť o priateľov na Facebooku

Autor: Roland Habara | 7.4.2015 o 8:00 | Karma článku: 11,26 | Prečítané:  40420x

Väčšinu z nich som v priebehu svojho pobytu na FB osobne otestoval a naozaj fungujú :)

Do nemoty uverejňujte svoje selfies

Každý, kto má medzi priateľmi nejakú krásku, mi dá určite za pravdu, že vidieť ju denne v tristo rôznych odevoch, pri troch činnostiach (obvykle je to nakupovanie, imitovanie práce v práci alebo postávanie vo fitku) dá zabrať aj tej najotrlejšej psychike. K tomu si predstavte 1 (slovom JEDEN) výraz, ktorým sú našpúlené namachlené pery priam volajúce po bozku od bernardína a máte dokonalý obrázok toho, čo sa po niekoľkodňovom povinnom sledovaní na FB zhnusí aj fetišistovi.

Oboznamujte svojich priateľov so VŠETKÝMI detailami svojho nudného životba

Se ... díte na záchode? Na FB s tým!

Cítite sa zúfalo? (lebo v chladničke už ostal iba pár osliznutých párkov?). Hoďte to na FB spolu s „lebo už mi vás ostalo iba pár“ a pripravte sa na príval starostlivých komentárov, kde vás rovnakí zúfalci budú ubezpečovať o svojej priazni. Nikto nemusí vedieť, že v pozadí vášho trápenia je váš prázdny žalúdok a rozčarovanie nad stavom produktov masového ničenia civilizácie vo vašej chladničke, ktoré nakoniec aj tak zo zúfalstva zjete. Veď kto by sa už len protivil vlastnému statusu.

Obťažujte okolie fotkami s jednostranným zameraním

Kedysi, keď ešte nebol FB (áno, aj taká doba existovala milé deti), bolo bežné, že vás na návštevách mučili stovkami fotiek z dovolenky, napríklad z vtedy takmer exotickej Juhoslávie. Dnes sa to robí sofistikovanejšie, takže keď ešte len 217.krát v poradí za deň kontrolujete FB, môžete po 217.krát vidieť malého Števka v jednej z 217 polôh, ktoré sú malé deti nútené absolvovať kvôli prestíži svojich rodičov. Pokojne to môže byť aj fotoalbum „Smejeme sa“, kde malý Števko vyzerá trochu divne, no bodaj by nie, keď ho fotili pri finálnej časti procesu trávenia a to, čo jeho láskavá mamička vníma ako úsmev, my starí harcovníci okamžite odhalíme ako grimasu.

Pozn. pre sesterku: Tento bod naozaj, ale naozaj neber osobne

Zdieľajte motivačné statusy

Niet vari človeka, ktorý by nemal medzi priateľmi jednu, dve zúfalky. No dobre, maximálne tri. Samozrejme srandujem, pretože podľa objemu zdieľaných príspevkov, je zúfalý každý druhý človek a ten prvý zrejme len nevie, ako zdieľať, lebo je na FB nový. Asi nie je nič otravnejšie ako šlohnutá fotka sebaistého finančníka a k tomu nejaký nápis, ktorým zdieľajúci presvedčí sám seba, že stačí sedieť na FB od rána do večera a nahradí to tvrdú drinu, ktorá stojí za každým úspechom, ten finančný nevynímajúc. Podobný odpor u priateľov vám budujú aj servery s ezoterickou tematikou, ktoré systematicky využívajú naivitu ľudí mysliacich si, že kráľovstvo nebeské leží niekde mimo nich, napríklad aj na spomínanom serveri.

Pýšte ako sa vam kce

Ak sa vám darí v každej kratšej vete uviesť aspoň tri gramatické chyby, ste na najlepšej ceste strácať aspoň tých inteligentnejších odberateľov. Nemusia si vás priamo vyhodiť z priateľov, stačí, že vypnú odber noviniek od vás. A vy sa pomaly ale isto začnete čudovať, prečo vaše novinky vidí čím ďalej, tým menej ľudí. Nuž, nie je to len tým, že FB neustále modifikuje algoritmus a obmedzuje organický dosah (aby dotlačil najmä firmy k plateniu za reklamu, veď z niečoho musí Mark vyplácať dividendy). Je to aj tým, že ľudom vaša indolencia v oblasti spisovného jazyka lezie na nervy. Naučte sa gramatiku.

Recepty

Je úplne jedno, či recepty zverejňujete sami, lebo sú vaše vlastné (čo je rovnako pravdepodobné ako nález dôveryhodnej informácie na serveri ac24) alebo ich preberáte, lajkujete, či komentujete, za chvíľu začnete liezť na nervy aj najväčším kamarátom. Možno aj preto, že momentálne držia jednu z práve vychytených diét, ktorá sa k nim, ako inak, dostala cez FB a predstava konzumácie kalóriami nadupaného Karamelového orgazmu spôsobí menší šok ich slinivke a väčší orgazmus ich predstavivosti podporenej chuťovým centrom. Prosím vás, nerobte to. Väčšina receptov aj tak nestojí za nič a to najmä tie, ktoré majú v záhlaví uvedené, že sú:

  • Famózne
  • Od babičky
  • Nepečené

Podľa mňa je za celým týmto gastro projektom nejaká utajená sekta, ktorá má v stanovách za cieľ znechutiť ľudstvo natoľko, že potom jej zjedia už naozaj čokoľvek.

Zdieľajte inteligentné články

Dnes na FB letia hlavne ZARUČENÉ informácie od VIEROHODNÝCH serverov, poskytujúcich HLBOKÝ a NESKRESLENÝ vhľad do problematiky, námatkou vymenujem len pár – ac24, panobcan, svetkolemnas, ktoré vám ako jediné dajú odpoveď na to, ako je to vlastne na Ukrajine, pre koho sa buduje tajná základňa na Mesiaci a aké požiadavky sú kladené na obsluhu laserového dela, prípadne na druhého pilota renomovanej leteckej spoločnosti. Takže v žiadnom prípade nezdieľajte články zo serióznych novín, veď ich určite píšu zapredanci, ktorých platí americká CIA alebo ruská KGB. A už vôbec si neklaďte otázku, kto alebo čo platí vyššie spomenuté VIEROHODNÉ servery.

„Vtipné“ videá alebo videá s návodmi

Éru vtipných videí odštartovali svojho času zábavné relácie prevažne nemeckej produkcie, kde si ľudia autenticky a najmä poriadne ublížili alebo znemožnili existenciu na dlhé roky, čo vyvolávalo salvy smiechu, v drvivej miere samozrejme len u okolostojacich, nie u samotných aktérov. Internet priniesol revolúciu aj v tomto, takže dnes sa tzv. „vtipné“ videá točia na zákazku a vtipu je v nich asi toľko, čo účinnej látky v homeopatiku. Rovnakú nechuť k sledovaniu začínajú vytvárať aj videá s návodmi, v ktorých to tomu maníkovi perfektne ide a keď sa to pokúsite zopakovať doma, to aby ste mali pripravenú lekárničku a menšiu hasičskú jednotku.

Samostatnou kapitolou sú fotky a videá úžasného nábytku zo starých paliet. Keď začnete rátať, koľko vás vyjde zháňanie paliet, dovoz, práca a účty za ošetrenie úrazov pri práci, zistíte, že jednoduchšie a podstatne lacnejšie bude kúpiť si nábytok v obchode a nemusíte sa po zvyšok života hanbiť.

 

Toto je len niekoľko tipov, ako sa pripraviť o kamarátov, pevne však verím, že v komentároch ich bude viac a nebudú chýbať tipy ako „Otravujte priateľov svojimi blogmi“. Možno naozaj robím chybu, že komentáre nečítam, pripravujem sa tak o more kultivovanej inšpirácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?