Desatoro správneho hejtera

Autor: Roland Habara | 13.4.2015 o 8:00 | Karma článku: 11,05 | Prečítané:  19025x

Hejting (z anglického hate – nenávidieť) je momentálne najmodernejší spôsob, akým si vyrovnať účty s celým svetom, pretože celý svet je zodpovedný za to, že hejterov život stojí za h... (anglicky sucks).  

S hejterom sa stretnete dnes už takmer všade, najčastejšie v každej diskusii k akejkoľvek téme, kde hejter vôbec nie je doma, aj keď si, súc presvedčený o vlastnej absolútnej dokonalosti, myslí pravý opak.

Ktovie, možno raz príde doba, keď si budete môcť prečítať hejty aj pod titulkami k reportážam v správach všetkých slovenských tv staníc, lebo je dobrým zvykom, že gramatických chýb a preklepov v nich nájdete viac než dosť a niet väčšej radosti pre každého hejtera, keď môže meč svojho spravodlivého hnevu zabodnúť práve do nejakej maličkosti.

Kto chce byť správnym hejterom, musí spĺňať požiadavky hejterského kódexu, ktorý si za chvíľu predstavíme. Nazval som ho Desatoro a pevne verím, že sa v komentároch k tomuto blogu nájdu jeden dvaja hejteri, ktorí to spočítajú nielen celému svetu všeobecne, ale mne zvlášť.

Takže, správny hejter musí:

Mať na všetko SPRÁVNY názor

Vážení, toto je naozaj základná podmienka. Len ten, kto je presvedčený o vlastnej dokonalosti a cíti sa byť vyvolený medzi povolanými, je schopný dokonale, od srdca a naplno hejtovať. Pravý hejter všetko vie, všade bol a dokonca pozná Rytmusa osobne (lebo bol na Jeho koncerte a On mu kývol rukou!). Čo nevie a čomu nerozumie si okamžite doštuduje v rýchlokurze „Akademikom na Googli už do troch dní“. Čím väčšia priepasť vo vedomostiach a reálnych vlastných skúsenostiach, tým radikálnejší hejt.

Byť zakomplexovaný

Len jedinec s dostatočne rozsiahlym množstvom komplexov, od napoleónovského až po oidipiovský, dokáže v sebe vygenerovať také množstvo nenávisti, ktoré by sme, použijúc* atómovú terminológiu, mohli nazvať kritickým. Ako dobre vieme z konštrukcie jadrových bômb, kritická hmota je tá, pri ktorej bomba urobí BUM a to také veľké, že na popis jej dôsledkov budete potrebovať uvažovať v kilometroch a miliardách dolárov. Hejter plný komplexov je schopný výbuchov takmer neustále, čo ma privádza k myšlienke, či by sa nedal pri primeranom zaobchádzaní a nastavení použiť ako štiepny reaktor.

Mať nezáživnú prácu

Prečo? No logicky, aby mohol sledovať stovky diskusií a prispievať do nich hejtami, prameniacimi aj z pracovnej frustrácie. Obvykle sú to pozície ako analyser, marketing consultant a v jednom prípade aj predseda strany, ktorý je dodnes presvedčený, že tankami sa dá vyriešiť všetko, aj napríklad spupná Budapešť a to tým nemyslím think-tank. Spomínaný predseda je synonymom slovenského hejtu, niečo ako praotec a minimálne polovica hejterov sa ho snaží dostihnúť používaním vulgarizmov. Zatiaľ neúspešne.

Je chronicky nespokojný

Správneho hejtera neprekvapí slnko, ktoré konečne vykukne po 6 mesiacoch mračnami zatiahnutej olovenej oblohy, ani milá obsluha na benzínovej pumpe. Pravý hejter aj na slnečnej oblohe nájde mráčik v tvare vztýčeného prostredníka a na tvári usmiatej obsluhy stopy po zle maskovanej snahe obtiahnuť ho o desať centov. Svoju nespokojnosť samozrejme kultivuje a generuje a to najmä pozeraním správ, sledovaním iných sociopatov alebo vlastnej rodiny, keďže genetický základ jednoducho nepustí a povedzme si úprimne-keď je niekto hejter, tak akí už len musia byť jeho príbuzní.

Je dušou demokrat

V zásade je správny hejter demokrat – nenávidí všetkých rovnako, bez rozdielu veku, pohlavia, náboženského vyznania a schopnosti publikovať donekonečna selfies. Pri bližšom skúmaní sa ukázalo, že v pozadí demokracie sa ukrýva absolutokracia, nepripúšťajúca akýkoľvek iný názor a predstavte si čo tento mentálny koncept robí s krehkou dušou hejtera. Dokonalý guláš, z ktorého podchvíľou vyvierajú bubliny zúrivosti.

Hejtovať iných hejterov

„Nepriateľ môjho nepriateľa nie je mojím nepriateľom“ -  tak tohto známeho hesla sa žiadny ozajstný hejter nedrží. Keď hejtovať, tak poriadne, aj keď to znamená strieľať do vlastných radov. Lebo každý správny hejter je tak trochu paranoik a predpokladá, že to, čo sa javí na prvý pohľad ako hejt iného hejtera, môže byť diverzná akcia nejakého šialeného radikála, ktorý má k ľudstvu neutrálny vzťah alebo ho nebodaj akceptuje také, aké je!

Hejtuje aj vlastne hejty

A gradujeme ... Správny hejter nenávidí aj vlastné nenávistné komentáre a nebolo by prekvapením, keby si ich pod iným nickom hejtoval! Toto už je vyšší level hejtu, niečo ako hejt na druhú a je vyhradený naozaj len tým najlepším, s dlhoročnými skúsenosťami a kvantami odhejtovaných úspešných ľudí.

Hejtuje aj samotné hejtovanie

Gradovanie pokračuje ... Správny hejter musí z duše nenávidieť aj samotné hejtovanie, celý jeho princíp a musí mu byť zle už len pri pomyslení na celý ten proces podnet-výbuch-úľava.


Hejtuje sám seba

A dogradovali sme ... Na vrchole hejterskej pyramídy je hejter, ktorý hejtuje aj svoju osobnosť, do morku kostí, naveky vekov a nenávratne. Komentáre takéhoto človeka sú tak plné žlče, že z nich priam odkvapkáva a už po prečítaní druhého slova odpadávajú slabšie povahy do mdlôb. Jeho hejty sú priam hmatateľné, neopakovateľné a samotný Lucifer pri nich uznanlivo kýve hlavou. Sú dôkazom toho, že evolúcia beží rôznymi smermi a uličkami a v prípade hejtingu to zrejme nebude nikdy uličká slepá ...

 

A na záver ...

 

Posledný, desiaty bod som nechal na vás. Jednak vám chcem nechať priestor pre vlastnú tvorivosť a potom ... čo by som bol za ľudomila, keby som nenechal aspoň jeden dôvod pre každého správneho hejtera na jeho vlastný hejt o mojej neschopnosti dopísať článok.

 

*aj toto je prechodník, milí maturanti

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?